Kongsvinger Og Omegn Ridekl.

Kongsvinger Og Omegn Ridekl.

COVID-19

Postet av Kongsvinger Og Omegn Ridekl. den 3. Apr 2020

Vi har lest de nye retningslinjene fra Norges Rytterforbund og snakket med kommuneoverlegen. På bakgrunn av dette informerer vi om at anlegget fortsatt vil være stengt frem til og med 13 april. Spørsmål vedrørende dette kan rettes direkte til kommuneoverlegen. Vi beklager ulempene dette medfører, men håper på en tryggere og smittefri tid fremover❤️

Mvh Styret i Kongsvinger & Omegn rideklubb


0 Kommentar

KORKere til NHF

Postet av Kongsvinger Og Omegn Ridekl. den 8. Feb 2020

Kongsvinger og omegn rideklubb vil stolt presentere to herlige jenter! De trener og trener, jobber og står på. Under kvalifiseringen til NHF’s FERD rideskolecup tidlig i januar, sikret disse to jentene seg finaleplass! Jessica og Kristin 🐴 ”FERD Rideskolecup er en landsdekkende konkurranse i sprang og dressur for rideskoleelever i alle landets rytterkretser. For å komme til finalen må du ri et kvalifiseringsstevne. De to med best resultat fra hver krets kommer til finalen som arrangeres under Norwegian Horse Festival”. Les mer om FERD cup her: https://www.ferdcupene.no/ferd-rideskolecup
 

Bilde av Kristin og Jessica fra kvalifiseringen til FERD cupenVi har stilt jentene noen spørsmål om hverdagen og NHF:
Hva liker du best med hest?
Hvordan var det å kvalifisere seg til NHF/FERD cupen?
Fortell hva du føler rundt hele FERD kvalifiseringen og ikke minst finaleplass?
Har du sommerfugler i magen?
Hva gleder du deg mest til under FERD cupen?
Hvilken rideskolehest er din favoritt?
Hvordan har du det i stallen og i rideskolen?
 

Svar fra Kristin:

Det jeg liker best med hest er vel kanskje å hoppe, fordi det føles som å fly, og at jeg klarer å styre et så stort dyr. Det var veldig gøy å kvalifisere meg til NHF og ble veldig glad siden det var mitt første stevne. Ble superglad da jeg fikk finaleplass og glad for at jeg får representere KORK.

Jeg har masse sommerfugler i magen og gleder meg masse! Det jeg gleder meg mest til er å oppleve noe så stort som NHF og ikke minst å kunne være sammen med Jessica under NHF.

Favoritt skolehest er nok Ebba! Jeg har det veldig gøy og koselig i stallen og i rideskolen. Sammen med venner og hester.
Bilde av Kristin

Svar fra Jessica:

Jeg liker best at hester lærer deg mye. Og at de er veldig morsomme å holde på med både på ryggen og på bakken. Det var veldig gøy å kvalifisere seg til FERD, og jeg fikk veldig mye motivasjon av det!

Det var veldig gøy å bare være med på kvalifiseringen, men det var jo ekstra gøy å komme videre til finalen. Jeg gleder meg veldig til å bli kjent med de andre som skal være med. Og selvfølgelig blir det veldig morsomt å kunne delta på et så stort arrangement på en så stor arena.

Jeg har litt sommerfugler i magen ja. Jeg er veldig spent på hvilken hest jeg får, og ikke minst hvordan det kommer til å gå når jeg skal ri. Men jeg gleder meg veldig. Jeg gleder meg mest til å møte hesten og ri. Og jeg gleder meg også til å bli kjent med de andre som skal være med.


Min favoritt skolehest er Bella. Hun har lært meg utrolig mye på kort tid. Jeg har det veldig morsomt i stallen! Jeg har mange venner som jeg har det gøy med. På ridetimene lærer vi mye og vi har det veldig morsomt sammen.

Bilde av JessicaVi håper at mange KORKere kommer for å heie på jentene under Norwegian Horse Festival 2020! Billetter fås kjøpt på http://www.hestefrelst.no, her finner man også program for de forskjellige dagene! Lørdag 15. februar starter finalen, med dressur fra kl. 08:45. Siste del av finalen er sprangen, som går på søndag 16. februar fra kl. 09:30, etterfulgt av premiering både for dressurdelen, sprangdelen og sammenlagt! Vi vil ønske jentene masse lykke til 🥰


0 Kommentar

Innkalling til årsmøte 2020

Postet av Kongsvinger Og Omegn Ridekl. den 4. Feb 2020

UTSATT PÅ UBESTEMT TID

Grunnet situasjonen knyttet til coronaviruset ser vi oss nødt til å utsette årsmøtet. Vi kommer tilbake med ny dato så fort det lar seg gjøre.
NIF informerer om at frist for avholdelse av årsmøter i idrettslag utsettes til 15.juni 2020.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Innkalling til årsmøte i Kongsvinger og Omegn rideklubb.
Dato: 20. mars 2020
Tid: 18:00
Sted: Skytterhuset Kongsvinger

Saker til årsmøtet må sendes til styret på post.kork@hotmail.com innen 6. mars 2020.

Fullstendig saksliste og dokumenter til årsmøtet er tilgjengelige for medlemmene fra og med 13. mars 2020. Disse sendes ut på henvendelse til styret på post.kork@hotmail.com

Vi ønsker samtidig å invitere til hyggelig samvær etter endt årsmøte. Vi serverer litt lett mat, drikke medbringes av hver enkelt. De under 18år reiser hjem senest kl. 22:00.

Vel møtt 🐴0 Kommentar

Medlemskap 2020

Postet av Kongsvinger Og Omegn Ridekl. den 19. Des 2019


⭐MEDLEMSKAP 2020⭐

Et nytt år nærmer seg med stormskritt, og med det også KORKs jubileumsår! 🍾🎈🎂 Klubben fyller 50 år, og vi har masse moro for klubbens medlemmer i kalenderen.

For år 2020 vil faktura bli sendt ut via minidrett.no/ NIF, noe som betyr at alle nåværende medlemmer vil få tilsendt faktura på epost. Pass på at din epost i minidrett.no er korrekt, og ta gjerne en sjekk på at også postadresse stemmer slik at bladet Hestesport kommer fram 😊

Ønsker du å endre ditt medlemskap, eller kjenner du noen som vil bli medlem hos oss? 
Send oss en epost med navn, adresse, og hvilken medlemskapstype (senior, junior, familie) som ønskes til post.kork@hotmail.com. Mailen vil sjekkes daglig framover 😊

Ihht årsmøtet 2019 er medlemsprisene for 2020 som følger:

Junior 550kr 👧🧑
Senior 650kr 👩👨
Familie 850kr 👩👨👧🧑👦🧒👶

Mvh styret i KORK 🐴⭐❤


0 Kommentar

Juleshow 2019

Postet av Kongsvinger Og Omegn Ridekl. den 9. Des 2019


Søndag 8. desember 2019 arrangerte Kongsvinger & Omegn Rideklubb juleshow!
Med gløgg i kjelen, ullsokkene på og maskoten på plass, serverte klubbens medlemmer et fantastisk show for publikum!🎅🏻🏇🏻

Først ut hadde vi Tanja sammen med Tom, vår flotte konferansier for ettermiddagen, som ga en liten presentasjon av klubben og hva vi driver med. Deretter ble det latter og moro da jentene som kom inn på miniski prøvde å holde seg fast bak på hestene!🏇🏻


Etterfulgt av den vakre kvadriljen som dressurrytterne våre hadde satt opp. Kvadrilje er en oppvisning hvor rytterne rir en innøvd synkron koreografi til musikk, dette krever mye øving og presisjon! Og vi tar av oss hjelmen for disse flotte ekvipasjene! 🤩


I tradisjons tro hadde vi også med et lite luciatog på juleshowet🕯🌟 dette bestod av noen av Emmas rideskoleelever❤️


Da luciatoget gikk ut, og vi slo på lyset igjen, var det klart for BlimE-dansen til NRK super! Her fikk vi med oss noen av de tøffe publikumerne, men det ble litt for skummelt for mange av de voksne😍 hopp og sprett og artig dansing ga oss et lite avbrekk fra hest og mulighet til å få litt varme i kroppen mens det ble rigget klart til neste nummer!


Da banen var ferdig rigget var det klart for ride & bike! Et artig innslag med to lag, hvor deltagerne først skulle ri så fort som mulig gjennom en hinderløype, og deretter sykle den!


Deretter kom Emma inn med sine fine rideskolehester, og ga publikum en presentasjon av disse! Noen av dem var også med i flere innslag i showet, blant annet innslaget med miniski og lucia ❤️ Om du ønsker å ri i rideskole, enten du er nybegynner, har holdt på litt eller kanskje ønsker å ta opp igjen en gammel hobby? Ta kontakt med Emma Radford Nilssen enten på tlf: 466 33 477 eller mail: emmma_93@live.no


Etter en liten pause og ny rigging, var det klart for poenghopping! Her hadde vi noen av klubbens sprangryttere inne for en liten konkurranse. Denne gikk ut på å hoppe flest mulig hinder på 30 sekunder, hvert hinder uten riv teltes som ett poeng! Fart, spenning og krappe svinger🏇🏻


I klubben vår har vi mange medlemmer som står på morgen og kveld, helger og ukedager. Uansett vær, og uansett anledning. Så da passet det fint å kunne kåre to ildsjeler fra klubben vår! Tusen takk for den fantastiske innsatsen dere gjøre for oss, Eivor og Anne-Kari❤️ Dere er gullverdt, og fortjente litt ekstra heder og ære! Vi vil også takke alle de andre engasjerte medlemmene som gjør det mulig for oss å drive denne klubben❤️


Neste innslag var en morsom liten tvist! Her fikk vi først inn en av de flotte dressurrytterne våre, som viste de flotte travstegene til hesten sin. Og plutselig kom det inn en westernrytter også! Og da ble det full fart og spinning! Begge viste litt av hver sine gren med hestene sine, og deretter byttet de hest! Da satte dressurrytteren seg opp på westernhesten og westernrytteren opp på dressurhesten!


Vi ville også benytte anledningen til å vise frem noen av de flotte konkurranserytterne våre med en liten rytterkavalkade! De kom inn i finstasen og iført noen av sløyfene og medaljene som de har vunnet🏅Klubben vår er heldig som har så mange fine ekvipasjer som er ute og konkurrerer, noen i sprang, dressur, feltritt++ og noen gjør litt av alt! Lykke til neste sesong alle sammen!😍


Og hva er vel ikke juleshow uten et lite besøk av nissen? 🎅🏻


TUSEN TAKK! til alle som kom for å se på oss på denne gøyale dagen! Og ikke minst alle de fantastiske medlemmene som var med for å arrangere, delta og hjelpe til! Vi ønsker alle en god jul og et herlig nytt år! Håper vi sees igjen neste år 😍🎅🏻


0 Kommentar

Levert av IdrettenOnline