Kongsvinger Og Omegn Ridekl.

Kongsvinger Og Omegn Ridekl.

Medlemskap 2020

Postet av Kongsvinger Og Omegn Ridekl. den 19. Des 2019


⭐MEDLEMSKAP 2020⭐

Et nytt år nærmer seg med stormskritt, og med det også KORKs jubileumsår! 🍾🎈🎂 Klubben fyller 50 år, og vi har masse moro for klubbens medlemmer i kalenderen.

For år 2020 vil faktura bli sendt ut via minidrett.no/ NIF, noe som betyr at alle nåværende medlemmer vil få tilsendt faktura på epost. Pass på at din epost i minidrett.no er korrekt, og ta gjerne en sjekk på at også postadresse stemmer slik at bladet Hestesport kommer fram 😊

Ønsker du å endre ditt medlemskap, eller kjenner du noen som vil bli medlem hos oss? 
Send oss en epost med navn, adresse, og hvilken medlemskapstype (senior, junior, familie) som ønskes til post.kork@hotmail.com. Mailen vil sjekkes daglig framover 😊

Ihht årsmøtet 2019 er medlemsprisene for 2020 som følger:

Junior 550kr 👧🧑
Senior 650kr 👩👨
Familie 850kr 👩👨👧🧑👦🧒👶

Mvh styret i KORK 🐴⭐❤


0 Kommentar

Juleshow 2019

Postet av Kongsvinger Og Omegn Ridekl. den 9. Des 2019


Søndag 8. desember 2019 arrangerte Kongsvinger & Omegn Rideklubb juleshow!
Med gløgg i kjelen, ullsokkene på og maskoten på plass, serverte klubbens medlemmer et fantastisk show for publikum!🎅🏻🏇🏻

Først ut hadde vi Tanja sammen med Tom, vår flotte konferansier for ettermiddagen, som ga en liten presentasjon av klubben og hva vi driver med. Deretter ble det latter og moro da jentene som kom inn på miniski prøvde å holde seg fast bak på hestene!🏇🏻


Etterfulgt av den vakre kvadriljen som dressurrytterne våre hadde satt opp. Kvadrilje er en oppvisning hvor rytterne rir en innøvd synkron koreografi til musikk, dette krever mye øving og presisjon! Og vi tar av oss hjelmen for disse flotte ekvipasjene! 🤩


I tradisjons tro hadde vi også med et lite luciatog på juleshowet🕯🌟 dette bestod av noen av Emmas rideskoleelever❤️


Da luciatoget gikk ut, og vi slo på lyset igjen, var det klart for BlimE-dansen til NRK super! Her fikk vi med oss noen av de tøffe publikumerne, men det ble litt for skummelt for mange av de voksne😍 hopp og sprett og artig dansing ga oss et lite avbrekk fra hest og mulighet til å få litt varme i kroppen mens det ble rigget klart til neste nummer!


Da banen var ferdig rigget var det klart for ride & bike! Et artig innslag med to lag, hvor deltagerne først skulle ri så fort som mulig gjennom en hinderløype, og deretter sykle den!


Deretter kom Emma inn med sine fine rideskolehester, og ga publikum en presentasjon av disse! Noen av dem var også med i flere innslag i showet, blant annet innslaget med miniski og lucia ❤️ Om du ønsker å ri i rideskole, enten du er nybegynner, har holdt på litt eller kanskje ønsker å ta opp igjen en gammel hobby? Ta kontakt med Emma Radford Nilssen enten på tlf: 466 33 477 eller mail: emmma_93@live.no


Etter en liten pause og ny rigging, var det klart for poenghopping! Her hadde vi noen av klubbens sprangryttere inne for en liten konkurranse. Denne gikk ut på å hoppe flest mulig hinder på 30 sekunder, hvert hinder uten riv teltes som ett poeng! Fart, spenning og krappe svinger🏇🏻


I klubben vår har vi mange medlemmer som står på morgen og kveld, helger og ukedager. Uansett vær, og uansett anledning. Så da passet det fint å kunne kåre to ildsjeler fra klubben vår! Tusen takk for den fantastiske innsatsen dere gjøre for oss, Eivor og Anne-Kari❤️ Dere er gullverdt, og fortjente litt ekstra heder og ære! Vi vil også takke alle de andre engasjerte medlemmene som gjør det mulig for oss å drive denne klubben❤️


Neste innslag var en morsom liten tvist! Her fikk vi først inn en av de flotte dressurrytterne våre, som viste de flotte travstegene til hesten sin. Og plutselig kom det inn en westernrytter også! Og da ble det full fart og spinning! Begge viste litt av hver sine gren med hestene sine, og deretter byttet de hest! Da satte dressurrytteren seg opp på westernhesten og westernrytteren opp på dressurhesten!


Vi ville også benytte anledningen til å vise frem noen av de flotte konkurranserytterne våre med en liten rytterkavalkade! De kom inn i finstasen og iført noen av sløyfene og medaljene som de har vunnet🏅Klubben vår er heldig som har så mange fine ekvipasjer som er ute og konkurrerer, noen i sprang, dressur, feltritt++ og noen gjør litt av alt! Lykke til neste sesong alle sammen!😍


Og hva er vel ikke juleshow uten et lite besøk av nissen? 🎅🏻


TUSEN TAKK! til alle som kom for å se på oss på denne gøyale dagen! Og ikke minst alle de fantastiske medlemmene som var med for å arrangere, delta og hjelpe til! Vi ønsker alle en god jul og et herlig nytt år! Håper vi sees igjen neste år 😍🎅🏻


0 Kommentar

D-stevne dressur m/klubbmesterskap 24.11.19

Postet av Kongsvinger Og Omegn Ridekl. den 26. Nov 2019


Søndag 24.11.19 arrangerte Kongsvinger & Omegn Rideklubb d-stevne i dressur med innlagt klubbmesterskap! Vi hadde klasser fra LC til MC, og flinke KORKere i alle klassene, vi hadde også plasserte i nesten alle klassene!

I LC hadde vi Anneli Øiseth og Clonfad Road To Happiness på 2.plass🥈
I LB gikk alle plasseringene til KORKere! Inger-Anette Holmen Lystad fikk både første(med Wisara P) og andreplass(med Haugans Fredrikke)🙌🏼 og tredjeplassen gikk til Anneli med Clonfad Road To Happiness😍
I LA var det også bare KORKere på topp, med førsteplass til Mina Johansen med Perfect Forest👏🏻 og andreplass til Inger-Anette med Wisara P🤩


I klubbmesterskapet, som gikk i LB, fikk Inger-Anette med Fredrikke gull🥇og ble årets klubbmester i dressur! Sølv🥈gikk til Anneli og Happy, og bronse🥉til Else-Marie med Venue de Nuit. Vi gratulerer👏🏻


Vi hadde også besøk av hestebutikken Equip(horseequip.no) og alle de plasserte fikk gavekort som kunne brukes her! Dekkenene til klubbmesterskapene ble også levert av Equip!


Dette var det siste stevnet hos oss i år, men ikke det siste arrangementet! Om under to uker er det klart for juleshow og vi håper på mange besøkende🥰 vi gleder oss!

Takk for et fint stevneår!


0 Kommentar

Juleshow 2019

Postet av Kongsvinger Og Omegn Ridekl. den 23. Nov 2019Søndag 8. desember 2019 kl. 15:00 braker det løs i det store ridehuset!
Kongsvinger & omegn rideklubb ønsker å invitere kjente og ukjente, store og små, til et koselig show på vårt anlegg! Det blir spell og moro, og litt alvor.

Vi byr på gløgg og pepperkaker!

Billettprisen er kr. 50,- pr voksen, ett barn gratis pr. betalende voksen.
Ekstra barn kr. 20,-
Billettene er lodd i vår loddtrekning!

Nissen kommer, kommer du?🎅🏻

Velkommen til oss!  


0 Kommentar

D-stevne sprang m/klubbmesterskap 10.11.19

Postet av Kongsvinger Og Omegn Ridekl. den 11. Nov 2019

Denne helgen arrangerte KORK d-stevne i sprang med innlagt klubbmesterskap😍 Det ble en lang og kjølig, men også koselig og morsom dag med mange startende fra flere klubber. Vi hadde klasser fra LD til LA ponni og 70cm til 120cm hest.

I år ble det klubbmesterskap i 100cm, hvor gullet gikk til Ingrid Dalsberget på Sato🥇 sølv til Julie Løvtjernet på Lenny🥈 og bronse til Andrine Haukerud på Vestas🥉 Vi gratulerer!

Rytternes egne kommentarer til stevnet:

Anneli Øiseth:
Jeg og Happy startet 80cm og debuterte i 90cm på stevnet. Happy har nå skjønt hva et sprangstevne går ut på, så han var en smule fresh. Men han gjør sitt aller beste, og gjør veldig mange gode sprang.


Julie Marlen Løvtjernet:
Jeg syns dagen var superbra. Lenny hoppet veldig! Vi fikk en feilfri runde i 90cm med 70 i stilpoeng. Vi var også feilfrie i 1m og fikk 2.plass i klubbmesterskapet.


Marie Tuverud Høva:
Disco var veldig fin, til tross for en måned med mye nedturer! Vi ble eliminert i 1m på 2. Hinderet, men det gjør ingen ting da han var så fin på det første hinderet.


Ingrid Dalsberget:
Fornøyd med dagen, super hest. Det var morsomt, gøy når det går bra. Vi rei 1m og 1.10m. Første gang som klubbmester på Sato.


Emma Radford Nilssen:

Ikke helt fornøyd med egen ridning på egne hester, men på Bibbi var jeg tøff hvertfall, og kom da til mål. Og sist men ikke minst, jeg holdt meg på! Men hestene er alltid flinke da.


Andrine Moss:
Vi var ikke på jobb i hver vår klasse, jeg var ikke fokusert nok i 110, mens Kharon var veldig ivrig. Noe som resulterte i to riv. Og han var ikke fokusert på oppgaven i 120, der han omtrent plukker alle hindrene jeg styrer på. Valgte derfor å trekke meg i 120, etter at vi fikk et par fine sprang etter hverandre.


Tusen takk til alle som kom for å ri og hjelpe til 🙌🏼 Nå er det ikke lenge igjen til årets siste stevne, d-stevne dressur m/innlagt klubbmesterskap! Vi gleder oss, og håper at alle som kan kommer for å hjelpe til og ri 😍 så vi får en fin avslutning på årets sesong!💪🏼


0 Kommentar

Levert av IdrettenOnline