Gode resultater innen kjøring

Postet av Kongsvinger Og Omegn Ridekl. den 28. Des 2023

Kongsvinger og omegn rideklubb er stolte av at vi har medlemmer som representerer hestesporten i forskjellige grener.

Tommy Løvberg er et av våre medlemmer som har hatt en fantastisk fin sesong med fjordingen Sølvgut innen kjøring. De har vært på FEI stevne i Danmark med 2. Plass sammenlagt.

Nordic Baltic Championship i Flyinge.

NM i Sportskjøring, Grenmester i pressisjonskjøring og 3. plass i Norges Mesterskapet.

Tommy Løvberg og Groom Malene Løvberg
Sølvgut 

 

Tommy har rykket opp fra Satsningsgruppa til landslagsplass, Ponni Senior, i Sportskjøring🇧🇻. Han er også tatt opp på Fokusgruppe Unghest, undergruppe til landslaget i Sportskjøring, med sin nye Sportsponni Misty's Bell Flower. 

Tommy Løvberg med Misty's Bell Flower

 

Malene Løvberg er ofte å se som groom da Tommy og Sølvgut er ute på banen, men hun er også å se både ridende og sittende selv bak tømmene. Hun vant sin klasse med 13 startende i utdanning pressisjonskjøring under høstfest med Dølahest i høst.


Akim Mohammed Napo er et medlem som både rir og kjører. Han har nå blitt tatt opp på Landslag Bruttolag (juniorlandslaget i Sportskjøring)🇧🇻. Akim er kun 10 år, og det er utrolig artig å følge med på hva denne gutten får til. Under høstfest med Dølahest i høst ble han nr 4 av 18 startende i lett pressisjonskjøring.

Akim Mohammed Napo og Groom Tore Løvberg.
Juni Eir 

                                                  Gleder oss til å følge dere i 2024 sesongen


God Jul & Godt Nytt År

Postet av Kongsvinger Og Omegn Ridekl. den 22. Des 2023

Styret i Kongsvinger og omegn rideklubb ønsker alle en riktig god jul. Takk til alle medlemmer som har møtt frem og bidratt på våre arrangement, dugnader og stevner. Vi gleder oss til 2024 med nye utfordringer.

Takk til sponsorer som har bidratt igjennom året:

KBE Maskinutleie, Betong Øst, Gunnar Holth Grusforretning, Benders, Melby maskin as, Nytrøen elektro, Ømf Byggshop, Drengens Gårdsprodukter, GuriMalla, Nuevo, Apotek1 Sundehjørnet, Bowling1, Kongsbadet, Castrum, Ingelsrud Konditori, Floriss, Rema1000 Kurusand, AD trykk og brodering, Solør Equipe, Høøks Charlottenberg.

Takk for samarbeidet med:

Høstfest Med Dølahest og Hedmark Elghundklubb

Takk for støtte til utvikling i klubben:

Odal Sparebank, Sparebankstiftelsen og Elviafondet. 


God Jul & Godt Nytt År 
Julemøte 2023

Postet av Kongsvinger Og Omegn Ridekl. den 18. Des 2023

🏆Årets championater ble delt ut under Julemøtet i kafeteriaen 3 Desember 🏆


Kjøring ung kusk: Akim Mohammed Napo

Kjøring sr: Tommy Løvberg 

Dressur ponni: Nora Næs Haug 

Sprang ponni kat 2: Olea Rimfeldt

Dressur sr: Sofie Strøm Pettersen

Feltritt: Ida Slorafoss

Sprang ponni kat 1: Marie Dahlen

Dressur jr/ur: Marie Tuverud Høva

Sprang jr/ur: Anneli Trøbråten

Sprang sr: Ida Slorafoss


Vi gratulerer alle rytterne og kuskene våre med flott sesong, og sportslige fine resultater!👏🏻👏🏻👏🏻


Quiz’n viste at kunnskapsnivået på hestefaglige spørsmål var noenlunde greit i år😉 Verdige vinnere gratuleres nok en gang, og takk for fine tegninger🙏🏻


Loddsalget så ut til å gå unna, flotte premier var det hvertfall mange som fikk med seg hjem 🎁


Trivselsprisen gikk til Guro Bakken for hennes stadige bidrag til klubben - god dugnadsånd vi setter stor pris på! 


En oppmerksomhet ble gitt til «virvelvinden» i klubben som stiller opp på ALT, fikser og ordner, vasker, rydder, maler og mye mer - drar oss litt i øra for klubbens beste! Vi setter stor pris på deg Dorthe Strømstad!


Julemøte for medlemmer i Kork

Postet av Kongsvinger Og Omegn Ridekl. den 11. Nov 2023

Påmelding innen 1/12 Til Veronica tlf 94855611(sms) Betaling/betalingsinfo gis ved oppmøte